Dostlara Küçük bir bilgilendirme…

 

Değerli Dostlar. Tam 17 yıldır giderek sabah raporları yazıyorum ve paylaşıyorum. Bazen dünyanın diğer ucundan, saat farkına rağmen sabah aynı saatte okumanız için hazırlık yapıyor ve sunuyorum.

Pandemi ile beraber bu yazıları sizin için yine erken saatlerde Spotify’dan okuyarak Podcast olarak yayınlamaya başladım. Ayrıca Youtube’ a da önemli gelişmeler ile alakalı videolar çekiyorum. Tabii, Instagram’ı da unutmayalım. Orada da sosyal konularla ilgili paylaşımlarım var.

Geride bıraktığımız 17 yılda Yalın Alpay ile yazdıklarımız dahil 3 tanesi İngilizce yayınlanmış 14 kitabın yanında, iki tanesi İngilizce olmak kaydıyla 5 kitap bölümü kaleme aldım. Sabah erken saatlerde sizler arz ettiğim yazıların yanında, çok sayıda bilimsel eser kaleme aldım, projeye katıldım, kongre başkanlıkları yaptım. Bu çalışmalarda öğrendiklerimi sizlere aktarmaya çalıştım.

Geldiğim noktada hem şu an icra ettiğim görev, hem de seyahatlerimi gerçekleştirdiğim ülkelerin ya da bölgelerin iletişim altyapısındaki zorluklar, saat farkları ve ulusal/uluslararası veri açıklama saatleri çerçevesinde raporlarımı artık gün içinde veya gün sonunda paylaşacağım. Böylelikle son gelişmelerin ya da açıklamaların anlamını, piyasadaki yan etkileri üzerine analizleri daha verimli bir şekilde ve ertesi güne sarkmadan sunmuş olacağım.

Biliyorum, sabah erken saatte beni dinlemeyi ya da yazılarımı okumaya alışan Dostlar var. Ancak, bu yeni tasarımla sizlere doğru bilgiyi doğru zamanda paylaşmış olacağım. Herkese sevgi ve saygılarımla. Yarın gün içinde buluşmak üzere.

Prof. Dr. Emre Alkin

Ara