TFF YENİ BAŞKANINA KAVUŞTU

Futbol ile ilgilenmem İzmir’in GÖZTEPE’si sayesinde doruğa ulaştı diyebilirim. Daha önce de sarı kırmızı renklere gönül vermiştik ama GÖZTEPE ile birlikte, Ege Futbolu için varımızı yoğumuzu vermeye başladık. Bir süredir de Türk Futbolu için alın teri döküyoruz. Eğer bugün Kırmızı ve Beyaz rengi her rengin üzerine koyabiliyorsak, bu çalışmalara borçluyuz. GÖZTEPE’yi bitmeyecek gibi gözüken bir kabustan uyandıran ve Ege Kulüpleri arasındaki saygın yerine kavuşturan ALTINBAŞ HOLDİNG ve İmam ALTINBAŞ’a teşekkürü bir borç bilirim. Profesyonel kadrolara bir spor kulubünü yönetme bilinci, her türlü zorluğa rağmen yılmadan yola devam eden Yönetim Kadrosu da alkışlanmalı.

Diğer taraftan, Türk ve Dünya Futbolu hakkında bilgilerini esirgemeyen TFF’den Burak GÜRKAN’a ve bir hanımefendi olarak bu camiaya birçok yenilik getiren Genel Sekreter Ebru KÖKSAL’a da aynı şekilde teşekkür ederim. Barcelona Kulübü’nün eski Pazarlamadan sorumlu Yöneticisi Esteve CALZADA’nın her ay gönderdiği ve içinde Süper LİG’in de olduğu karşılaştırmalı analizler de bir o kadar faydalı oldu diyebilirim.

TFF’nin yeni başkanı Yıldırım DEMİRÖREN, herşeyden önce içinde futbol ateşi yanan, arzulu bir yönetici. Bu özelliği ile yeni dönem Futbol Paradigmasi’na katkıda bulunabilir. Hatırı sayılır büyüklükte bir rakamı BJK’ye bağışlayarak TFF’ye doğru yürümesi sadece fedakarlık değil, aynı zamanda adım adım yaklaşan UEFA kriterleri için de yapılmış akılcı bir hamle olarak da değerlendirilmeli.

Yeni Başkan ve ekibi, oldukça dertli bir atmosferi devir alıyor. Avrupa’da 6. En pahalı LİG olan Süper LİG’in Arap saçına dönmüş hali, alt liglerde Mali durumu bozuk olan kulüplerin daha fazla gelir talepleri, UEFA ile ilişkilerdeki bozulma gibi birçok konu bekliyor. Üstelik bunlari tek tek ele alma lüksü de yok yeni yönetimin. Dolayısıyla herkesin yardımcı olması gerekiyor bu sürece.

Halka açık olan futbol kulüplerinin durumu ise daha da hassas. Devlet kurumları daha önceki dönemlerin efsanevi toleransı bir daha göstermeyecekler. Bu kesin.

Ara